المواضيع الأخيرة
» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور الجزایر The philosophy of Orodism in Algeria
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty24.07.21 1:59 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کانادا The philosophy of Orodism in Canada
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty24.07.21 1:58 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پرو The philosophy of Orodism in Peru
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty24.07.21 1:57 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نیکاراگوئه The philosophy of Orodism in Nicaragua
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty24.07.21 1:56 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آرژانتین The philosophy of Orodism in Argentina
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty24.07.21 1:40 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بوسنی و هرزگوین The philosophy of Orodism in Bosnia and Herzegovina
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty24.07.21 1:36 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور قرقیزستان The philosophy of Orodism in Kyrgyzstan
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty24.07.21 1:35 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ارمنستان The philosophy of Orodism in Armenia
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty24.07.21 1:34 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گویان The philosophy of Orodism in Guyana
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty24.07.21 1:32 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سنگاپور The philosophy of Orodism in Singapore
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty24.07.21 1:31 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لوکزامبورگ The philosophy of Orodism in Luxembourg
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty24.07.21 1:30 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آلمان The philosophy of Orodism in Germany
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty24.07.21 1:27 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پورتوریکو The philosophy of Orodism in Puerto Rico
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty24.07.21 1:26 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کره جنوبی The philosophy of Orodism in South Korea
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty24.07.21 1:24 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کامرون The philosophy of Orodism in Cameroon
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty24.07.21 1:23 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنیا The philosophy of Orodism in Kenya
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty24.07.21 1:22 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلغارستان The philosophy of Orodism in Bulgaria
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty24.07.21 0:21 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آفریفای جنوبی The philosophy of Orodism in South Africa
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty24.07.21 0:20 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گرجستان The philosophy of Orodism in Georgia
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty24.07.21 0:18 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایتالیا The philosophy of Orodism in Italy
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty24.07.21 0:17 من طرف دلارام

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

كساني كه Online هستند
در مجموع 8 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 8 مهمان

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 48 و در تاريخ 12.04.20 21:26 بوده است.
ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
ritina
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Vote_rcap تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Voting_bar تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Vote_lcap 
ایمان صفدری
 تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Vote_rcap تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Voting_bar تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Vote_lcap 
دلارام
MehrAzar
nilo
Anahita
behnaz
hamed

تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز

تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز

پست من طرف Anahita 26.11.15 22:28

وزنه برداری قهرمانی جهان

علی هاشمی:به میادین بزرگ بعدی فکر می کنم
» سرویس: ورزشي - جهان ورزش
کد خبر: 94090603509
جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۴۳

علی هاشمی وزنه بردار دسته 94 کیلوگرم کشورمان گفت: امیدوار بودم مقام بهتری کسب کنم، اما فکر می کنم برای اولین حضور در مسابقات جهانی خوب عمل کردم.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به هیوستون، علی هاشمی پس از کسب مقام هشتمی دسته 94 کیلوگرم در جمع خبرنگاران گفت: تلاشم را کردم که نتیجه بهتری که انتظارش را داشتم بدست بیاورم، اما با دو حرکتی که از دست رفت از حریفان عقب افتادم. امیدوارم در رقابتهای آتی بتوانم بهتر عمل کنم.

هاشمی افزود:با اینکه اولین حضورم در رقابتهای جهانی با این بزرگی و اهمیت بود، اما فکر می کنم براحتی توانستنم بر جو و شرایط سالن غلبه کنم. حضوم در مسابقات جهانی تجربیات ارزشمندی را برایم بهمراه داشت که قطعا در آینده خیلی کمکم خواهد کرد.

نفر هشتم دسته 94 کیلوگرم جهان با تاکید بر اینکه قصد دارد به یک دسته بالاتر برود گفت: برنامه ام حضور در دسته 105 کیلوگرم است و طبق مشاوره هایی که گرفته ام می توانم با حضور در این وزن و تجربه خوب مسابقه جهانی به موفقیتهای خوبی دست پیدا کنم. هدفم حضوری موفق در بازیهای المپیک است و شک نداشته باشید که در سالهای آینده برای ایران افتخارات خوبی کسب خواهم کرد.

وی در پایان از حسین توکلی و مربیان تیم تقدیر و تشکر کرد و گفت: انصافا توکلی ضمن اینکه مربی کاربلدی است، توانسته ارتباط خوبی نیز با ورزشکاران برقرار کند که این موضوع می تواند برگ برنده وی برای مسابقات بعدی باشد. او در این مسابقه چند وزنه بردار اصلی تیم را در اختیار نداشت و خیلی تحت فشار بود.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71352
برچسب : تیم ملی وزنه برداری ، مسابقات جهانی وزنه برداری

---------------------------------------
در گفت‌وگو با ایسنا؛

جزئیات راه‌اندازی بورس ارز اعلام شد
» سرویس: اقتصادي - بانك، بيمه، بورس
کد خبر: 94090603508
جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۲۳
21-268.jpg

در جلسه اخیر شورای عالی بورس که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی و رییس سازمان بورس برگزار شد، کلیات راه‌اندازی بورس ارز به تصویب رسید.

یک مقام مسئول در سازمان بورس در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اعلام این خبر گفت:در جلسه اخیر شورای عالی بورس بعد از بررسی‌های فراوان و ارائه‌ پیشنهادات از سوی سازمان بورس و بانک مرکزی، در نهایت شورای عالی بورس با کلیات راه‌اندازی بازار مشتقه ارزی در بازار سرمایه موافقت کرد.

وی گفت:در این جلسه داشتن بازار مشتقه ارزی و ضرورت آن برای کشور مورد تایید شورای عالی بورس قرار گرفت ، اما بازار مشتقه ارزی به مقوله کشف قیمت و معامله فیزیکی ارز وارد نمی‌شود و همانند بازار آتی سکه، ارز نیز مورد معامله قرار می‌گیرد به طوری که قرارداد آتی بر اساس پیش‌بینی مشتریان از نوسانات قیمت ارز در ماه های آینده منعقد می شود.

وی توضیح داد: بازار مشتقه ارزی دارای دو نوع ابزار شامل معاملات آتی ارز و اختیار معامله است که با توجه به ضرورت راه‌اندازی بازار مشتقه ارزی مقرر شده تا کمیسیون تخصصی شورای عالی بورس به همراهی بانک مرکزی طرح زمان‌بندی شده ای را در این خصوص ارائه کنند که براساس آن برنامه مشخصی برای چگونگی به وجود آمدن این بازار، با نظر بانک مرکزی تهیه شود، زیرا تصمیم‌گیری در خصوص ارز برعهده بانک مرکزی است.

این مقام مسئول اظهار کرد: بنابراین مقرر شده است کمیسیون تخصصی شورای عالی بورس که سازمان بورس نیز عضو آن است به همراه بانک مرکزی طرح زمان بندی شده‌ای برای ایجاد و تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز را فراهم کرده و مجددا به شورای عالی بورس ارائه کند.

وی یادآور شد: با توجه به این‌که جزئیات بازار مشتقه ارزی هنوز مشخص نشده است؛ لذا قرار است تا این کار به صورت آزمایشی با دلار مورد معامله قرار بگیرد و پس از بررسی‌های لازم، معاملات نهایی آن آغاز شود. بنابراین جزئیات معامله، چگونگی و زمان فعالیت این بازار به جلسات بیشتری نیاز دارد.

به گفته وی، در حال حاضر زیر ساخت‌های راه‌اندازی این بازار و پوشش نوسانات نرخ ارز از سوی سازمان بورس ارائه شده است، اما قرار است به دلیل حساسیت نرخ ارز در کشور شورای عالی بورس با هماهنگی بیشتر بانک مرکزی شرایط مورد نیاز آن را فراهم کند.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71266
برچسب : دلار ، ارز ، بورس ارز

----------------------------

دلیل صعود دلار + جدول آخرین قیمت های سکه و ارز
» سرویس: اقتصادي - صنعت، معدن، تجارت
کد خبر: 94090603507
جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۹
132-22.jpg

رییس اتحادیه طلاوجواهر گفت: افزایش قیمت دلار در هفته اخیر به دلیل نزدیکی به ایام تعطیلات اربعین و افزایش میزان سفرهای خارجی است.

محمدکشتی آرای در گفت‌و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه قیمت طلا در هفته گذشته چندان نوسانی نداشت، اظهار کرد: قیمت طلای جهانی در هفته گذشته حدود پنج دلار نوسان کاهشی داشت و ششمین هفته کاهشی قیمت جهانی طلا را سپری کردیم.

وی با بیان اینکه در هفته گذشته قیمت سکه در بازار داخلی به طور متوسط 5000 تومان افزایش داشت، افزود: به دلیل بالا رفتن قیمت دلار، شاهد افزایش قیمت سکه نیز بودیم که البته این افزایش چشمگیر نبود.

کشتی آرای با بیان اینکه این روزها بازار طلا و سکه در رکود به سر می‌برد، بیان کرد: ارزش دلار در بازارهای جهانی در هفته گذشته به بالاترین سطح خود در هشت سال اخیر رسید که این موضوع به دلیل افزایش نرخ بهره آمریکا بود.

نوع طلا قیمت طلا در اوایل هفته گذشته قیمت طلا اواخر هفته‌ای که گذشت
هرگرم‌ طلای 18 عیار 91 هزار و880 تومان 92 هزار و 670 تومان
هرمثقال طلا 398 هزار و400 تومان 401 هزار و600 تومان
اونس جهانی 1078دلار و 20 سنت 1078دلار و30 سنت
نوع سکه
سکه‌ تمام‌ طرح‌ جدید 906 هزار و500 تومان 911 هزار تومان
سکه‌ تمام‌ طرح‌ قدیم 905 هزار تومان 910 هزار تومان
نیم سکه 456 هزار تومان 458 هزار تومان
ربع سکه 246هزار تومان 245 هزار تومان
یک گرمی 165 هزار تومان 165 هزار تومان
نوع ارز
دلار آمریکا 3575 تومان 3615 تومان
یورو 3827 تومان 3860 تومان

انتهای پیام
Anahita
Anahita
مدیر بخش
مدیر بخش

تعداد پستها : 13

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز  Empty رد: تحقق بازار ارزی و آپشن‌های مورد نیاز ، بورس ارز

پست من طرف Anahita 26.11.15 22:34

نگرانی جهانی از ذخایر عظیم پلوتونیوم در ژاپن
» سرویس: سياسي - انرژي هسته‎‌اي
کد خبر: 94090603506
جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۷
Multimedia_pics_1384_5_photo_816.jpg

پس از بروز فاجعه در نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما و تعطیلی تمامی نیروگاه‌های هسته‌ای این کشور و در حالی که تنها دو راکتور هسته‌ای نیروگاه سندای فعالیت‌شان را برای تولید برق از سرگرفته‌اند، یک ابهام یا سوال مهم مورد توجه جامعه جهانی قرار گرفته است و آن این که ژاپن با ذخایر عظیم پلوتونیوم خود که می‌تواند برای ساخت هزاران کلاهک هسته‌ای کافی باشد،‌ چه خواهد کرد؟

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این در حالی است که شرکت سوخت هسته‌ای ژاپن اخیرا اعلام کرده است که نیروگاه بازفرآوری سوخت هسته‌ای روکاشو، تا سپتامبر 2018 فعالیتش را از سرخواهد گرفت که باز هم باعث افزایش ذخایر پلوتونیوم ژاپن خواهد شد.

ژاپن هم اکنون دارای 47 تن پلوتونیوم جداسازی شده است که این موضوع به یک معضل برای این کشور و متحدش آمریکا که ادعای محدودسازی تولید پلوتونیوم در سطح جهان را دارد، تبدیل شده است. پلوتونیوم جداسازی شده،‌ پلوتونیومی است که از سوخت مصرف شده جدا شده و مناسب برای ساخت سلاح هسته‌ای است.

نوبوماسا آکیاما، استاد دانشگاه امنیت هسته‌ای دانشگاه هیتوسوپاشی در این باره معتقد است که ذخائر پلوتونیوم ژاپن به طرز غیرعادی عظیم و گسترده است و این سوال مطرح است که چرا زمانی که آمریکا محدودیت‌های سخت و شدیدی را در زمینه منع گسترش تسلیحات هسته‌ای نسبت به دیگر کشورها مثل ایران مطرح می‌کند، به ژاپن اجازه تولید این میزان پلوتونیوم را داده است؟

ذخائر پلوتونیوم ژاپن البته بسیار گسترده‌تر از دیگر کشورها است.

بنابر اعلام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، آلمان از دیگر اعضای معاهده NPT تا آخر سال 2013 تنها 3 تن پلوتونیوم داشته است. حتی دو قدرت برتر هسته‌ای جهان یعنی آمریکا و روسیه دارای 49 و 52 تن پلوتونیوم جداسازی شده به صورت ذخیره شده هستند.

هم‌چنین کشورهای همسایه ژاپن، مثل چین و کره جنوبی همواره ضمن ابراز نگرانی این سوال را مطرح کرده‌اند که چرا ژاپن که یکی از اعضای معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای است دارای ذخایر عظیم پلوتونیوم جداسازی شده است.

وزارت خارجه چین اخیرا اعلام کرده است که پکن همواره از ژاپن خواسته است که ذخائر پلوتونیوم خود را کاهش دهد.

وزارت خارجه چین در بیانیه‌ای در این‌باره اعلام کرد: کاهش مواد حساس و خطرناک هسته‌ای یک اصل پذیرفته شده در میان جامعه جهانی است که باعث افزایش امنیت هسته‌ای جهان می‌شود.

این بیانیه از ژاپن خواسته است تا اقدامات عملی لازم و فوری را برای کاهش و سروسامان دادن به ذخایر پلوتونیوم خود انجام دهد.

ذخائر گسترده پلوتونیوم ژاپن تنها باعث بروز تنش‌های منطقه‌یی نیست بلکه اکنون این موضوع باعث شده است تا کشورهایی مثل ترکیه و مصر اصرار دارند تا حق بازفرآوری سوخت هسته‌ای مصرف شده برای تولید سوخت هسته‌ای را داشته باشند که البته این امر باعث تولید پلوتونیوم خواهد شد، برخی از کارشناسان نیز معتقدند که حتی خطر و احتمال دستیابی تروریست‌ها به پلوتونیوم نیز وجود دارد.

تولید پلوتونیوم در ژاپن از دهه 70 میلادی آغاز شد.

در اواخر دهه 90 میلادی ژاپن طرحی را برای کاهش ذخائر پلوتونیوم خود مطرح کرد. این برنامه شامل استفاده از ترکیبی از پلوتونیوم و اورانیوم برای استفاده در راکتورها به عنوان سوخت هسته‌ای بود و ژاپن اعلام کرد که قصد دارد تا سال 2015، 16 تا 18 راکتور هسته‌ای که از این ترکیب به عنوان سوخت استفاده می‌کنند را در اختیار داشته باشد.

این در حالی است که بروز فاجعه هسته‌ای فوکوشیما مانع دستیابی به این هدف شد. از سرگیری فعالیت راکتورهای هسته‌ای تحت بازرسی‌های سخت نهاد نظارتی هسته‌ای ژاپن که یک نهاد کاملا مستقل است بسیار طولانی شده است. از 43 راکتور هسته‌ای ژاپن تنها پنج راکتور هسته‌ای مجوز از سرگیری فعالیت خود را دریافت کرده‌اند که تنها یکی از این راکتورها خواهد توانست از سوخت ترکیبی پلوتونیوم و اورانیوم استفاده کند. اما این راکتور تنها خواهد توانست در هر سال 500 کیلوگرم پلوتونیوم را مصرف کند.

تاکویا هاتوری، رییس پیشین صنایع اتمی ژاپن در این باره می‌گوید: مشکل آن است که دولت ژاپن اعلام کرده که از همه ذخایر پلوتونیوم خود به صورت صلح‌آمیز استفاده خواهد کرد اما تاکنون هیچ تصویر واقع بینانه‌ای را از این قصد خود نشان نداده است.

ذخائر پلوتونیوم ژاپن با آغاز فعالیت نیروگاه‌ روکاشو حتی باعث نگرانی‌های گسترده‌تری در جامعه جهانی نیز خواهد شد. این نیروگاه که در آن باز‌فرآوری سوخت هسته‌ای انجام خواهد شد بنابر اعلام شرکت سوخت هسته‌ای ژاپن تا سپتامبر 2018 فعالیت خود را آغاز خواهد کرد که باعث افزایش ذخائر پلوتونیوم جداسازی شده خواهد شد.

دولت ژاپن و شرکت‌های تولید انرژی آن تاکنون برای ساخت نیروگاه هسته‌ای روکاشو که در سال 1992 آغاز شد بیش از20 میلیارد دلار هزینه کرده‌اند، آغاز فعالیت این نیروگاه تاکنون به دلیل فنی و اقتصادی بیش از 20 بار به تاخیر افتاده است.

پس از بروز فاجعه نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما،‌ کارشناسان آمریکایی معتقد بودند که نیروگاه روکاشو احتمالا دیگر هرگز فعالیتش را آغاز نخواهد کرد. اما شرکت هسته‌ای ژاپن که متشکل از 9 شرکت تولید انرژی ژاپن و مالک شرکت روکاشو هستند، به ادامه این پروژه پافشاری کرده‌اند.

سخنگوی شرکت‌های تولید انرژی ژاپن، یکی از مقامات صنعتی که نماینده سهامداران نیروگاه بازفرآوری روکاشو نیز هست، در این باره گفت: اگر مجوز ادامه این پروژه از سوی نهاد نظارتی هسته‌ای ژاپن صادر شود، ما نیز ادامه خواهیم داد و توضیح در این باره به جامعه جهانی وظیفه دولت ژاپن است.

قرارداد همکاری هسته‌ای کنونی میان آمریکا و ژاپن در ژولای 2018 به پایان خواهد رسید، هر دو طرف اعلام کرده‌اند که این قرارداد به صورت خودکار ادامه خواهد یافت و تمدید می‌شود، مگر آن که یکی از دو کشور بخواهد در این باره مذاکره کند.

یکی از سخنگویان دولت ژاپن معتقد است که ژاپن همواره در مورد ذخائر پلوتونیوم خود کاملا شفاف بوده است و با آژانس در جهت همه بازرسی‌های آژانس همکاری داشته است.

یک سخنگوی دولت آمریکا نیز گفته است ژاپن دارای یک سیاست ذخیره نکردن پلوتونیوم برای انجام اهداف غیرشفاف بوده است. ما از این سیاست ژاپن در مسیر استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای و اجرای الزامات ایمنی خود حمایت می‌کنیم.

این در حالی است که اخیرا جان هولدرن، مشاور اوباما ضمن ابراز نگرانی از افزایش ذخائر پلوتونیوم ژاپن گفت:‌ ما ترجیح می‌دهیم که شاهد رشد ذخایر بسیار زیادی از پلوتونیوم جداسازی شده ژاپن نباشیم.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71526
برچسب : فن‌آوري هسته‌ای ، هسته‌‌يي

Anahita
Anahita
مدیر بخش
مدیر بخش

تعداد پستها : 13

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه