المواضيع الأخيرة
» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور الجزایر The philosophy of Orodism in Algeria
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty24.07.21 1:59 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کانادا The philosophy of Orodism in Canada
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty24.07.21 1:58 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پرو The philosophy of Orodism in Peru
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty24.07.21 1:57 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور نیکاراگوئه The philosophy of Orodism in Nicaragua
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty24.07.21 1:56 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آرژانتین The philosophy of Orodism in Argentina
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty24.07.21 1:40 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بوسنی و هرزگوین The philosophy of Orodism in Bosnia and Herzegovina
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty24.07.21 1:36 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور قرقیزستان The philosophy of Orodism in Kyrgyzstan
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty24.07.21 1:35 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ارمنستان The philosophy of Orodism in Armenia
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty24.07.21 1:34 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گویان The philosophy of Orodism in Guyana
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty24.07.21 1:32 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سنگاپور The philosophy of Orodism in Singapore
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty24.07.21 1:31 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لوکزامبورگ The philosophy of Orodism in Luxembourg
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty24.07.21 1:30 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آلمان The philosophy of Orodism in Germany
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty24.07.21 1:27 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور پورتوریکو The philosophy of Orodism in Puerto Rico
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty24.07.21 1:26 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کره جنوبی The philosophy of Orodism in South Korea
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty24.07.21 1:24 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کامرون The philosophy of Orodism in Cameroon
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty24.07.21 1:23 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کنیا The philosophy of Orodism in Kenya
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty24.07.21 1:22 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلغارستان The philosophy of Orodism in Bulgaria
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty24.07.21 0:21 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور آفریفای جنوبی The philosophy of Orodism in South Africa
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty24.07.21 0:20 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گرجستان The philosophy of Orodism in Georgia
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty24.07.21 0:18 من طرف دلارام

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ایتالیا The philosophy of Orodism in Italy
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty24.07.21 0:17 من طرف دلارام

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

كساني كه Online هستند
در مجموع 4 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 4 مهمان

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 48 و در تاريخ 12.04.20 21:26 بوده است.
ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
ritina
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Vote_rcap«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Voting_bar«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Vote_lcap 
ایمان صفدری
«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Vote_rcap«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Voting_bar«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Vote_lcap 
دلارام
MehrAzar
nilo
Anahita
behnaz
hamed

«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی

«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty «بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی

پست من طرف دلارام 26.04.16 3:57

مجسمه این شخصیت ایرانی اثر کیست؟

اگرچه سال‌ها از دلاوری‌های امام‌قلی خان برای رهایی خلیج فارس در جنوب ایران می‌گذرد، اما او همچنان با هنر دستان ابوالحسن صدیقی بر فراز پایه‌ای سنگی ایستاده و به جزیره و مردمش نگاه می‌کند.

به گزارش خبرنگار سرویس هنرهای تجسمی ایسنا، چند روز دیگر (10 اردیبهشت‌ماه) «روز ملی خلیج فارس» است؛ روزی که پرتغالی‌ها از تنگه هزمز و خلیج فارس با دلاوری‌های امام‌قلی‌خان و سربازانش اخراج شدند. در این مبارزه، سپاه ایران به رهبری امام‌قلی خان، جزیره هرمز را با موفقیت فتح کرد و جزیره را از بزرگ‌ترین امپراطور قرن باز پس گرفت و جایگاه خود را در جهان در فهرست ابرقدرت‌های قرن شانزدهم ثبت کرد.

تندیس امام‌قلی خان یکی از چند مجسمه‌ای بود که توسط مرحوم ابوالحسن صدیقی - مجسمه‌ساز و نقاش معاصر - در کارگاه این هنرمند در ایتالیا ساخته و به ایران آورده شد. پس از ساخت بلوار امام‌قلی خان در قشم، این مجسمه را از انباری در شهرداری بندرعباس خارج کردند و برای نصب به قشم آوردند.

امام‌قلی خان اثر صدیقی

این مجسمه روی پایه‌ای به طول 12 متر نصب شده است. این پایه، سنگی و یکپارچه است. ‌ارتفاع مجسمه حدود 4/5 متر و وزن آن حدود چهار تن است. گروه معماری پس از بررسی موضوع از نظر بصری اعلام کرد که مجسمه باید در ارتفاع 12 متری نصب شود.

امام‌قلی خان، فرزند الله‌وردی خان (سپهسالار امپراطوری صفوی در زمان شاه عباس صفوی) بود که پس از مرگ پدرش به فرمانروایی ایالت فارس رسید. او سال‌ها در فارس حکومت کرد و به‌شدت مورد توجه و اعتماد شاه‌عباس بود. این سردار موفق شد با حضور در جنوب ایران به بیش از 110 سال سلطه‌ی پرتغالی‌ها در هرمز و جنوب ایران پایان دهد.

امام‌قلی خان شیراز را چنان آباد و زیبا کرده بود که سفیر اسپانیا با دیدن اصفهان و شیراز در مقایسه‌ای گفته بود: «شهر اصفهان از جهت زمان تأسیس بسیار قدیمی‌تر و بزرگ‌تر از شیراز است، اما در زیبایی به پای شیراز نمی‌رسد.»

ساخت دو شبستان بزرگ در جنوب مسجد عتیق شیراز، ایجاد کتابخانه‌ای عظیم و کم‌نظیر در شیراز، ایجاد دارالصنایعی برای تهیه‌ی کتب، ساخت ده‌ها کاروانسرا در فارس، ساخت پلی در جهرم برای تسهیل امور و رفاه تجار و ... را از مهم‌ترین اقدامات منتسب به امام‌قلی خان می‌دانند.

مجسمه‌ی امام‌قلی خان یکی از ده‌ها مجسمه‌ای است که توسط ابوالحسن صدیقی ساخته شده است. صدیقی را بیشتر به‌عنوان استاد مجسمه‌سازی در ایران می‌شناسند، اما او فعالیت هنری‌اش را با نقاشی و شاگردی نزد کمال‌الملک آغاز کرد.

مجسمه امام‌قلی خان در قشم

ابوالحسن صدیقی، نقاش و مجسمه‌ساز ایرانی، در سال 1273 در محله عودلاجان تهران متولد شد. او پس از گذراندن دوران ابتدایی به مدرسه آلیانس رفت و به تحصیل در رشته نقاشی پرداخت. صدیقی برای ادامه کار در کلاس‌های کمال‌الملک به مدرسه صنایع مستظرفه رفت و با هنرش او را تحت تأثیر قرار داد. مدتی بعد صدیقی به مجسمه‌سازی علاقه‌مند شد و تصمیم گرفت این رشته را به‌صورت حرفه‌ای دنبال کند. پیش از صدیقی هیچ استادی در این زمینه در ایران فعالیت نکرده بود.

مجسمه‌ی فردوسی، مجسمه‌ی نادرشاه افشار، مجسمه‌ی امیرکبیر، مجسمه‌ی ابن‌سینا، مجسمه‌ی خیام، مجسمه‌ی یعقوب لیث صفاری و مجسمه‌ی سعدی از مهم‌ترین آثار حجمی ساخته شده توسط این هنرمند به‌شمار می‌روند.

صدیقی در طول عمرش بیش از 80 مجسمه ساخت و تابلوهای نقاشی بسیاری از او یادگار مانده است.

گوستینوس آمبروزی، مجسمه‌ساز ایتالیایی با دیدن مجسمه فردوسی (یکی از ساخته‌های استاد ابوالحسن صدیقی) که در «ویلا بورگز» شهر رم قرار دارد، گفته بود: «دنیا بداند، من خالق مجسمه فردوسی را "میکل‌آنژ شرق" شناختم. میکل‌آنژ بار دیگر در مشرق‌زمین متولد شده‌ است.»
study study study study study study study study

یک منوی متنوع پُر از موسیقی

روزهای اردیبهشتی امسال اصلا برای موسیقی سوت و کور نیست. علاوه بر کنسرت‌های زیادی که در راه‌اند، عناوین متنوعی از آلبوم‌های موسیقی هم در چند روز اخیر منتشر شده‌اند تا رنگ جدیدی به بازار ببخشند.

در این گزارش، جدیدترین آلبوم‌های موسیقی را معرفی کرده است.

غافله‌سالار عشق

سالار عقیلی در روزهای گذشته چند آلبوم موسیقی منتشر کرده که جدیدترین آن‌ها «غافله‌سالار عشق» با آهنگسازی مازیار شاهی است و یک یادواره برای زنده‌یاد محمدرضا لطفی محسوب می‌شود.

این آلبوم واکنش درونی و موسیقایی آهنگساز، به ضایعه‌ی درگذشت لطفی است. مازیار شاهی که این اثر را آهنگسازی کرده، خودش از اعضای گروه «عارف» و «شیدا» بوده است. علیرضا جواهری (سنتور، سنتورآلتو، دف و تنبک)، صمد برقی (کمانچه و کمانچه آلتو) و هوشمند عبادی (نی) در این آلبوم نوازندگی کرده‌اند و نواختن تار، بم‌تار، بربت و دف نیز برعهده‌ی خود شاهی بوده است.

«غافله‌سالار عشق» قطعه‌ای به نام «طرحی از ویرانه‌های دور» دارد که آهنگساز در آن، از تم‌های محمدرضا لطفی بهره برده است.

بزن باران

طرفداران موسیقی بی‌کلام، تعدادشان کم نیست. «بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی است که به تک‌نوازی عود اختصاص دارد و برخی قطعات آن نیز در قالب دونوازی ارائه شده‌اند.

آهنگساز این مجموعه قصد دارد که روند تکامل روح آدمی را در قالب نغمات موسیقی برای مخاطب روایت کند. در تعدادی از قطعات، مصباح قمصری با سازهای کوبه‌ای و دیجیریدو به نوازنده‌ی عود می‌پیوندد و فضایی تصویری و شنیداری برای مخاطب خلق می‌کند.

بوف کور

علاقه‌مندان به موسیقی معاصر علیرضا مشایخی را خوب می‌شناسند. «بوف کور» عنوان جدیدترین اثر او است که توسط نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران و به رهبری «فرهاد مشکات» اجرا شده است. مشایخی در توضیح این اثر تنها نوشته است: «یک سمفونی از مد افتاده برای کامپیوتر».

«سمفونی شماره 3» (اپوس 76)، «دائمی» (برای 15 ساز زهی، اپوس 33) و «باله بوف کور» (اپوس 16) قطعات این آلبوم هستند. همچنین «سمفونی شماره 3» در سه موومان اجرا شده که در مجموع حدود 17 دقیقه اجرایش طول کشیده است.

کهخُدا

«کهخُدا» آلبومی عاشقانه به روایت حسن شیخ‌رباط است. در این آلبوم شیخ‌رباط، قصه‌ای عاشقانه از شیرین و فرهادی را در ایل بختیاری روایت می‌کند که کدخدا با زیر پا گذاشتن قول و قرارش با فرهاد، باعث جدایی او از شیرین می‌شود.

این اثر که در ژانر موسیقی نواحی تولید شده، تلفیقی از غم و عشق است و ملودی‌های بختیاری را دربرمی‌گیرد. تنظیم موسیقی آلبوم هم برعهده‌ی مهدی نادی صفایی است و علی رضایی (نی)، احسان عبدی‌پور (کرنا)، فرشید توکلی (کوبه‌ای)، همایون پشت‌دار و صادق باجلاوند (کمانچه) در آن ساز زده‌اند.

دوره‌گرد

«دوره‌گرد» عنوان نخستین آلبوم گروه موسیقی «مدیان» به سبک آوازی و موسیقی ملل است که با آهنگسازی و تنظیم هومن مهدویان همراه می‌شود. این اثر 9 قطعه را شامل می‌شود که از این میان، دو قطعه‌ی «سرزمین روشنایی» و «سِحر سَحَر» در حال و هوای ایرانی است و خواننده‌ی آن‌ها وحید تاج است. سایر قطعات نیز روایتگر موسیقی کردستان، عرب، رومانی، ارمنستان، ترکیه و یونان هستند.

زکریا یوسفی، قطعات موسیقی ترکیه و کردستان و وحید مهاجر قطعه‌ی موسیقی عرب را اجرا کرده‌اند. «مدیان» در این آلبوم نگاهی به تاریخ کهن ملل گوناگون دارد و سفری را از ایران آغاز و از قومی به قوم دیگر می‌رود تا جایی که این سفر موسیقایی در نهایت به ایران ختم می‌شود.

رویای ناتمام

«رویای ناتمام» اثر دیگری برای علاقه‌مندان به موسیقی بی‌کلام است. این آلبوم، روایت‌های موسیقایی رضا احمدی با ساز پیانو است که از «نجوا»، «باران»، «آواز برکه»، «تپه‌های شنی»، «سنگ‌های عریان»،‌ «ماسه‌های ساحل»، «پرواز شاپرک‌ها»،‌ «شکوفه‌های سیب» و «امواج»‌ می‌گویند.

لیلی‌نامه

«لیلی‌نامه» عنوان جدیدترین اثر داود آزاد است. در این آلبوم، جاوید ابراهیم‌پور (نی)، بیل یوسف شریداوی (دف)، شایان ریاحی (پرکاشن)، محمدجعفر قاضی‌عسگر (تنبک) و کارن کبیری (کنترباس) نوازندگی کرده‌اند.

آزاد در این آلبوم از گذرگاهی برای رسیدن به عشق حقیقی می‌گوید. جاوید ابراهیم‌پور در «لیلی نامه» برای تنظیم ریتم‌های 12 تایی و 24 تایی چند ریتم نو را به این اثر اضافه کرده است. یکی از این ریتم‌ها در تصنیف «یار لیلی» از ساخته‌های این هنرمند به کار رفته که 9 ضربی و 5 ضربی است.

دیوانه‌وار

جدیدترین آلبوم موسیقی ژانر پرطرفدار پاپ «دیوانه‌وار» نام دارد که اثر حمید عسگری است. او علاوه بر خوانندگی، آهنگسازی آلبوم را نیز انجام داده است. تنظیم این قطعات توسط کوشان حداد، شهاب اکبری، مهران خالصی و مهران عباسی انجام شده و تمام ترانه‌ها هم از سروده‌های علی ایلیا است.

study study study study study
دلارام
دلارام

تعداد پستها : 132

http://newss.nstars.org

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

«بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی Empty رد: «بزن باران» عنوان آلبوم سعید بهرامی

پست من طرف دلارام 26.04.16 4:06

پوتین مقام‎های ترکیه را به ارتباط با گروه‎های تروریستی متهم کرد
رئیس جمهور روسیه در یک سخنرانی عمومی گفت که مقام های ترکیه با گروه های تروریستی در ارتباط هستند.

به گزارش میزان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک؛ ولادیمیر پوتین در نشست جبهه مردمی روسیه گفت: مقام های ترکیه نمی توانند با موج ورود تروریست ها و گروه های تروریستی به کشور خود مقابله کنند زیرا که خودشان با آنها در ارتباط هستند.

وی با اشاره به مشکلاتی که برای سفر شهروندان روسیه به بعضی کشورها به وجود آمده، در وهله اول ترکیه را نام برد و گفت: تنش در روابط روسیه و ترکیه از طرف ترکیه ایجاد شده است، نه از طرف ما.

study study study study study

حمله راکتی داعش به ترکیه/ 1 کشته و 10 زخمی (+فیلم و عکس)
به گفته منابع امنیتی، در پی این حملات راکتی، نیروهای امنیتی ترکیه به سوی مناطق شمالی سوریه تیراندازی کردند.
حملۀ راکتی از سوی مناطق تحت کنترل داعش در سوریه به شهر مرزی کیلیس در ترکیه یک کشته و 10 زخمی بر جای گذاشته است.

به گزارش عصر ایران به نقل از پرس تی وی، صبح یکشنبه نیز اصابت دو راکت به شهر کیلیس دستکم 16 زخمی برجای گذاشت.

به گفته یکی از مقامات محلی، این دو راکت که از خاک سوریه به سوی شهر کیلیس شلیک شده بود، به دو خانه مسکونی در منطقه‌ای فقیر نشین اصابت کرد که بر اثر آن 16 نفر زخمی شدند. 6 نفر از مجروحین سوری بودند.

به گفته منابع امنیتی، در پی این حملات راکتی، نیروهای امنیتی ترکیه به سوی مناطق شمالی سوریه تیراندازی کردند.

در گزارش روزنامۀ حریت آمده است ساکنین این شهر در مقابل فرمانداری کیلیس تجمع کرده و شعارهای اعتراضی سر دادند. پلیس سپس معترضین را متفرق کرده است.

مقامات کیلیس حدود یک ماه است که برگزاری هرگونه تظاهرات و تجمعات اعتراضی را ممنوع اعلام کرده اند.

دوشنبۀ هفته گذشته، در حمله راکتی مشابهی به کیلیس 5 سوری از جمله 4 کودک کشته شدند.

شهر مرزی کیلیس که در نزدیکی مناطق تحت کنترل تروریست‌های داعش در شمال سوریه قرار دارد، در هفته‌های اخیر بارها هدف حملات موشکی قرار گرفته است؛ ارتش ترکیه این حملات را با گلوله باران خاک سوریه تلافی کرده است.

گفته می‌شود بیش از 110 هزار پناهجوی سوری در این شهر مرزی زندگی می‌کنند.
دلارام
دلارام

تعداد پستها : 132

http://newss.nstars.org

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة